Kızgın Su Eşanjörü

Kızgın Su Eşanjörü, Sıcak suyun taşıdığı enerjiyi kullanarak gaz, yağ ve su gibi farklı akışkanların istenilen ölçüde ısıtılmasını sağlayan makinedir. Kızgın su eşanjörleri daha uygun fiyatlı ve daha etkili çözümler sunar. Üretim ve bakım maliyetleri diğer eşanjör türlerinden ucuzdur.

Suyun taşıdığı kirletici etkilere ve kireç seviyesine hassasiyet gösterilir ve suyun metal üzerindeki etkilerini azaltacak önlemler alınırsa uzun yıllar kullanıma uygundur. Kireç seviyesinin yüksek olduğu su eşanjör verimini düşürmektedir. Buna bağlı olarak eşanjör bakımlarının çok daha sık periyotlarla yapılması gerekmektedir.

“DİKKAT; Eşanjör içinde buhar oluşmasını engellemek için ürün etiketinde yazan kullanım değerlerinde kullanmanız gerekmektedir.”

 

Kızgın suyun buharlaşma eşiğine yakın bir eşikte kullanılması, eşanjör çalışma sisteminde olumsuzlukları tetikleyerek sistem içinde buharlaşmayı sağlayabilir. Oluşan buhar eşanjör içinde yüksek basıncı ve tesisat içinde kaçakları ortaya çıkartabilir. Bu nedenle kullanım değerlerine mutlak dikkat göstermek oldukça önemlidir.