Elektrikli Aparey

Elektrikli aparey, duvara veya tavana monte edilebilen ve elektrik kaynağının kullanıldığı aparey çeşididir. Duvar tipi olarak ta birkaç çeşidi bulunan elektrikli aparey, kullanıldığı alanın hacmine ve ısıtma gücüne göre farklı sınıflara ayrılır. Duvar montajlı elektrikli apareyler tavan yüksekliği 3 metreye kadar olan alanların konforlu bir şekilde ısıtılmasında kullanılır.

Elektrikli Aparey Özellikleri

 • Isıtma ve soğutma apareyleri olup büyük hacimli alanlar için uygundur
 • Taşınabilir sanayi ısıtıcıları olarak ta kullanılır
 • Hava çıkış panjuru ve özel koruma düzenekleri olup son derece güvenlidir
 • Kompakt yapıları ve enerji olarak elektrik kullanımı ile her mekânda konforlu bir kullanım sağlar
 • Oksijen tüketimi sıfır olduğunda rahat çalışma ve yaşam alanı sunar
 • Koku, nem ya da duman üretmediğinden son derece kullanışlı ve konforludur
 • Sessiz çalıştığından özellikle çalışma ortamlarında gürültü kirliliği yaşanmadığından performans düşürücü etkisi görülmez
 • Termik korumalı oda termostatlıdır ve bakım gerektirmez
 • Gövde malzemesi paslanmaz çelik rezistanslı olup uzun ömürlüdür
 • Hafif yapısı ile kolay taşınabilir, duvara ya da tavana kolay monte edilebilir
 • Montajı kolay olup herhangi bir ön hazırlık gerektirmez
 • Çalışmaya başladıktan hemen sonra ortamı ısıtmaya başlar
 • Şık tasarımlı ve ergonomiktir
 • Farklı kapasitelerde modelleri bulunur
 • Isıtma / soğutma ihtiyacına hızlı ve ekonomik çözümler sunar
 • Konforlu ve güvenli bir aparey çeşidi olarak tüm yaşam alanları için uygundur
 • Ayarlanabilir panjurları ile hava yönü ihtiyaca göre değiştirilebilir
 • Sanayi tipi elektrikli apareylerin hava debisi yüksek basınçlı olup ısıtma ve kurutmada yüksek performans gösterir

Elektrikli Aparey Kullanımı

Yalıtımsız, az yalıtımlı ve iyi yalıtımlı ısıtma alanlarına göre sınıflandırılan elektrikli aparey; ısıtma gücüne, voltaja ve kalori değerine göre farklı modelleri bulunan aparey çeşididir. Montaj sonrası elektriğe bağlanarak hemen kullanmaya başlanır. Çalışmaya başladığı andan itibaren hemen ortamı ısıtmaya başlayarak konforlu alanlar yaratır. Kademeli ısıtma seçeneklerinin bulunduğu modelleri ile ısıtma / soğutma ihtiyaçlarına en etkili şekilde cevap verir. Elektrostatik boyalı ve ısı izoleli gövdesi sağlam olup rezistanslar paslanmaz çeliktir. Güvenlik önlemi olarak tüm tedbirlerin alındığı aparey çeşididir. Aşırı ısı korumalı olan elektrikli aparey, atış panjurları ile konforlu bir kullanım sunar.

Atık gaz veya baca bağlantısı bulunmayan elektrikli apareyler her yaşam alanında güvenle kullanılmaktadır. Ortamdaki havayı sirküle ederek ısıtır ve diğer yakıt sistemlerini kullanan ısıtıcılara göre çok daha güvenli olduğu için rahat kullanılır. Emniyet termostatları aşırı ısınmayı engellediğinden güvenli bir kullanım sağlar. Hava çıkış fanları ile farklı açılarda sıcak hava üfleyerek ortam ısısının istenen açıdan arttırır. 

Elektrikli Aparey Kullanım Alanları

Fabrika, ofis, atölye, süpermarket, ev, çadır, , hastane, restoran, gemi ve yatçılık sektörü ve sera gibi büyük küçük birçok alanda kullanılmaktadır. İnşaat sektöründe özellikle boya, sıvı ve alçı kurutma uygulamalarında tercih edilir. Minimum ses seviyesi ile maksimum verimin elde edildiği elektrikli apareyler, uzun kullanım ömrü ile sıklıkla tercih edilmektedir. Yüksek ısı transferine ihtiyaç duyulan tüm alanlar için uygundur. 

30 m² den başlayan ve geniş hacimli alanlara kadar birçok alanda kullanılan elektrikli aparey, sessiz çalışma ve yüksek ısı çıkışı özelliğindedir. Tasarımı ve kullanılan bileşenler sayesinde konforlu, dekoratif ve ergonomiktir. Hareketli menfez sistemi, istenen açıdan sıcak hava çıkışını sağlamakta, hava yönlendirme ile elektrikli apareyden maksimum fayda elde edilmektedir. Yangına ve elektrik arızalarına karşı kendini koruma özelliğinde olan elektrikli apareyler güvenilirliği ile her alanda ilk tercihler arasındadır. 

Elektrikli Aparey Montajı

Kurulumu son derece pratik olan elektrikli aparey, montajı yapılacak duvar yüksekliği belirlendikten sonra duvara sabitlenir ve elektrik bağlantısı yapılarak hemen kullanılır. Duvara montajında köşebent veya yetkili kişi tarafından uygun görülen sabitleme malzeme ve araçları kullanılır. Kullanılacak alanın büyüklüğüne göre seçilen elektrikli apareyler, ortamı en etkili şekilde ısıtacak konumda duvara veya tavana montajı yapılır. Elektrik bağlantılarında kullanılacak kablo kesiti önemlidir. Emniyet şalteri ve kaçak akım rölesi kullanılmalı, olası bir elektrik sorununa karşı gerekli tedbir alınmalıdır. 

Optimum Verimli Elektrikli Aparey

En iyi ve ısıtma sistemleri arasında en elverişli olan elektrikli aparey, diğer elektrikli ısıtıcılar arasından optimum verimli oluşu ile popülerdir. Başta iş yeri ve diğer işletmeler olmak üzere her ortamda termal konfor şartları önemlidir. Gerek çalışanlar gerekse yaşam alanlarını kullananlar için ortam ısısı insan sağlığını olumsuz etkileyen seviyelerde olmamalı, fiziksel ve psikolojik olumsuz etkiler yaşanmamalıdır. Ortamda ihtiyaç duyulan sıcaklık derecesine göre değişen kapasitelerle üretilen elektrikli aparey, sessiz çalışma özelliği ve yüksek kapasiteli ısıtma avantajı ile profesyonel çözümler sunar. 

Elektrikli aparey tedariki için güvenilir bir üretici firma araştırılmalı, özellikle kurulum ve kurulum sonrası servis detayları hakkında bilgi alınmalıdır. Kullanılacak alanın hacmine ve beklentilere göre en doğru elektrikli aparey modelinin seçilmesi önemlidir. 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Yorumlar